2021-05-10

Punkt szczepień w Szkole Podstawowej nr 4 w Rydułtowach

plakat na temat punktu szczepień w SP4

W związku z wieloma pytaniami, chcielibyśmy jeszcze raz przypomnieć, że w ostatnim czasie w Rydułtowach powstały dwa Punkty Szczepień Powszechnych. Pierwszy z nich, ruszył 5 maja i mieści się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 na ulicy Strzelców Bytomskich 13. Jest to Punktu uruchomiony przez Miasto Rydułtowy, za uprzednią zgodą Narodowego Funduszu Zdrowia. Do Punktu można trafić wejściem od strony parkingu przy RCK „Feniks”, idąc dalej specjalnie wyznaczoną zieloną ścieżką. Przed wejściem należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego, który następnie oddaje się przy rejestracji już w samym punkcie. Punkt Szczepień Powszechnych przy ulicy Strzelców Bytomskich 13 może dziennie zaszczepić 280 osób w zależności od dostępności szczepionek.

Drugi punkt – w budynku Szpitala przy ul. Plebiscytowej 47 - rusza już wkrótce, bo 11 maja. Punkt Szczepień Powszechnych w Rydułtowach uruchomiony został przez Powiat Wodzisławski i znajduje się na parterze budynku głównego szpitala. W założeniu ma szczepić do 300 osób dziennie. Dla osób zmotoryzowanych dostęp do obiektu jest możliwy przez bramę główną. Ważną informacją jest, by na szczepienie w Szpitalu przybyć nie wcześniej niż 15 minut przed umówioną godziną po to, by nie blokować miejsc innym osobom. W tym punkcie również należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych oraz karetki stacjonujące w pobliżu, wnosi się o sprawne przybywanie na szczepienie i opuszczanie punktu. Jeżeli jest to możliwe, zaleca się skorzystanie z miejsc parkingowych poza terenem Szpitala.

Jeszcze raz zachęcamy do rejestracji na szczepienia, bo to właśnie one dają nam nadzieję na to, że już niedługo wszystko wróci do normalności.

Do obu Punktów Szczepień można zarejestrować się w podobny sposób:

- Poprzez całodobową infolinię pod bezpłatnym numerem telefonu 989,

- Rejestrację w internecie na stronie pacjent.gov.pl lub w Internetowym Koncie Pacjenta

- Wysyłając wiadomość SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści SzczepimySie

- Dzwoniąc bezpośrednio do punktu: Punkt Szczepień w SP4: 32 729 82 99 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do godz. 16:00, Punkt Szczepień w Szpitalu: 783 497 477 lub 783 518 632 (od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do godz. 14:00,